Skisofreenia mõte

Skisofreenikule on vaja positiivset tagasisidet. Kogu mõte.

Kui sa krooniliselt midagi negatiivset saad, mõjub see tõenäoliselt laastavalt, sest sa oled negatiivsete emotsioonide suhtes tundlik. Siis mine metsa – ausalt.

Miks ma seda arvan? Sellepärast, et kui ükskord saad omale ravimitest tardiivse düskineesia(ja see on väga tõenäoline), siis määrab su edasise elu su ümbrus sellel hetkel. Kui ikka tõsiselt Sonderbehandlungit saanud oled, siis õpid ise ka veidraid asju tegema ja nautima.

Samas ma ei ole nii kindel selles tardiivse düskineesia või üleüldse ravimist tulenevate kõrvalmõjude (loe muutud värdjaks ja sellepärast vägivaldseks) teoorias, sest ma ise olen selle välja mõelnud. Mingi tõetera tundub selles olevat. Ja noh, ega farmaatsiatööstus seda ei räägiks(neil on 2 billionit puhtalt reklaamiks  kasutatud näiteks, kas kotib neid miski?). Kuid on olemas ka päriselt selliseid inimesi, kes on ravimitest(antipsühhootikumidest) hulluks läinud, sest neile mõjuvad need vastupidiselt. See on tõestatud.

Tagasi oma värdja teooria juurde. Ma kuulsin näiteks ühest tüübist, kes peksis oma naist ja lapsi päris mitu korda. Hiljem kuulsin ka, et tal oli ravimitest tõsine käte värisemine(mingid tremorid). Ma pakun suht huupi, et ta tahtis oma käsi “korda saada”, või kuidagi oma kätt kindlaks saada. Sest oma neuroloogilise haigusega(tremorid) seoses oli tal võibolla veel mingi hirm või luul. Sest ausaltöeldes tekib ikka kohutav hirm, kui need kõrvalmõjud tekivad. See tüüp otsustas siis peksta veits.

Lihtsalt üks mõte.

Skisofreenikuna puutud kunagi kokku ikka selle teemaga, et skisofreenikud on vägivaldsed. Lehest ei loe näiteks, et purjus mõrvar, kellel 5 aastat tagasi eemaldati kurgumandlid, tappis inimese. Või et purjus autojuht, kes oli krooniline suitsetaja, tappis inimese. Neli inimest tapnud nohus vaevlev kurjategija põgenes sündmuskohalt. Mõrvaril leiti peale uurimist olevat üks varvas puudu. Tehissüdamega mees hüppas katuselt alla. Jne.

Advertisements