Antipsühhootikumid

Siin on mitte-nii-taltsas subjektiivne arvamus antipsühhotikumide ja nende kasutamise kohta. Sest ausaltöeldes kõik ülejäänud postitused erivajaduste kohta on liiga leebelt kirjutatud.

Põhimõtteliselt kui sa oskad kirjutada antipsühhootikum, siis ära võta neid, ilma et neid sulle vägisi sisse söödetakse. Sest antipsühhootikumide kõrvalmõjud on kordades hullemad kui diagnoosid, mille sümptomeid antipsühhotikumid leevendavad.

Meil kirjutatakse antipühhootikume isegi unetuse vastu. Keegi ei kontrolli kõrvalmõjude tekkimist, sest kedagi ei huvita. Pakendile on kirjutatud, et kõrvalmõjud võivad tekkida. Tegelikult on see reegel, mitte erand, et kõrvalmõjud tekivad. Üleüldiselt kaldudes teemast väheke kõrvale, on meie ühiskonnas tugevuse ja vahvuse näitajaks see, kui vähe me hoolime. Ära lase ennast petta, see on Ida-Euroopa, kus me elame. Meid ei koti vabsee.

Odav trikk on rääkida atüüpilistest ja tüüpilistest antipsühhootikumidest. Põhimõtteliselt seal ei ole vahet, lihtsalt müüki oli vaja suurendada mingil hetkel, kui inimesed hakkasid värdjateks muutuma. Ilma naljata, testitud on ühtede andmete järgi 2 kuu antipsühhootikumide järjestikust tarbimist ja mitte rohkem.

Ja kui hakata antipsühhootikume tarbima, siis tõepoolest ühel hetkel on aju biokeemia nii tuksis, et peadki neid võtma unerohuna, sest muud ained enam ei toimi. Ei ole hea tunne peale mitut unetut ööd, mille põhjuseks ka kusjuures ühiskonna stamp arusaam sinu haigusest, pisarsilmi võtta see neetud tablett, teades väga hästi, et see sind lõpuks tapab. Sest tõepoolest üks kõrvalmõju on ka surm (NMS).

Tõenäolisem on, et kui su suu tõmblema hakkab rohtudest, diagnoositakse sulle erotomaania, sest sa saadad salasõnumeid oma suuga. Ilma naljata. Oh jah, erotomaaniat küll nüüdismeditsiinis enam ei eksisteeri sellisena ja arstiks on tõenäoliselt keegi, kes ei ole arst.

Mis veel? Üks arusaam, mida hiljuti kohtasin on, et kui antipsühhootikume ainult pika aja tagant tarbida, siis kõrvalmõjusid ei teki. Tekib küll. Toime on kumulatiivne.

Kogu jutu iva on see, et ära kuula kedagi, veelvähem skisofreenikut kusagil blogis. Ma võiks lõpmatuseni rääkida kui halb on olla haige, sest oled haige.

 

Advertisements