SEO optimeerimise koolitus lollidele

Ma olen natuke katsetanud SEO võtteid 2015 aastal. Seda suvalise väikese blogi perspektiivis, nagu minusite. Jälgides võtmesõnade tõusmist ja langemist google otsingutulemustes, võin öelda paar asja, mis kindlasti töötavad:

1. Liiklus
Blogil peab olema liiklust, et google üldse arvestaks sind. See võib olla päris lugejate näol või traffic exchange võrk.


2. Suur lehekülg
Blogil peab olema vähemalt üks suure sõnadearvuga lehekülg.


3. Uued postitused
Blogi juhul on näha, et uuemad postitused on parematel kohtadel, pidavalt postitamine aitab kindlasti kaasa.


4. Backlingid
Backlinke ei oska kommenteerida, räägitakse mingitest pr1 ja pr4 linkidest, neid ehitada on lihne, seega tasub proovida. Aga kui need toovad päris lugejaid juurde, seega rohkem liiklust, on eriti hea. Seega on kahesuguseid linke…


5. Rohkem postitusi blogis
Umbes 50 postituse juures hakkab tekkima mingi päris liiklus.


6. Interlinks

Et lihtsam lugeda oleks, siis on normaalne kui kõik postitused on omavahel lingitud. Seda tagcloud-i, postituste lõpus olevate seotud linkide ja kõige muu võimalikuga. Korralikke tag-e on raske ehitada üldiselt. Neid on kas liiga palju või liiga vähe.


 

Seega kokkuvõttes on väikesel blogil kõigepealt liiklust vaja, et googles esilehele jõuda. Seda puhtalt google’i otsingumootori manipuleerimise mõttes. Liiklus võib tulla kasvõi Jaapanist. Linkide ehitamine on pikem protsess.

Advertisements